ZLATAN IBRAHIMOVIC futbollisti më i mirë i ndeshjes, shikoni vlerësimin e çmendur për të

MILAN, ITALY - FEBRUARY 08: Zlatan Ibrahimovic of AC Milan smiles during the Tim Cup match between AC Milan and Juventus FC at Giuseppe Meazza Stadium on February 8, 2012 in Milan, Italy. (Photo by Claudio Villa/Getty Images)

Ka përfunduar derbi “Della Madonina”, Inter – Milan.

Rezultati përfundimtar i këtij takimi ishte1 me 2 për Milanin.

Zlatan Ibrahimvic ka realizuar në minutën e 13′ dhe 16′, kurse Lukaku ka shënuar golin e vetëm për Interin.

Ishte një ndeshje e jashtëzakonshme e zhvilluar nga të dyja skuadrat që ofroi shumë spektakël e emocione. Në pjesën e parë Milanit e kishte dominimin, kurse pjesa e dytë ishte terësisht e dominuar nga Inter.

Janë publikuar notat e lojtarëve atje ku Ibrahimovic ka marrur vlerësim të çmendur me notë 9.1.

SHPËRNDAJE