Zyrtare: Super lojtari largohet nga Barcelona

Skuadra e Barcelonës edhe zyrtarisht ka ndarë rrugët me mesfushorin e tyre, Paulinho.

Mesfushori brazilian ka arritur marrëveshje me ekipin kinez,  Guangzhou Evergrande, shkruan GazetaBlicc

Ai do të huazohet në Superligën kineze për një vit dhe më pas mund të kompletojë transferimin e tij tek  Guangzhou Evergrande për 50 milionë euro.

……………………………………………………………………………………………………………..
Ylli i Kroacisë provokon rëndë Putinin, mund të dsikualifikohet nga gjysmëfinalja

……………………………………………………………………………………………………………..

Braziliani zhvilloi një sezon shumë të mirë debutues tek Barcelona.

Ai ndihmoi skuadrën e tij që të fitojë  La Ligan dhe Kupën e Mbretit.

Pavarësisht se ishte mesfushor, Paulinho arriti të shënoi 9 gola. Ai ishte golashënuesi i tretë më i mirë i Barcelonës me nëntë gol, pas Suarez dhe Messi.

Lajmin për kalimin e tij në  Guangzhou Evergrande e ka konfirmuar vetë klubi kinez.

SHPËRNDAJE