Zyrtare: UEFA e dënon keq Milanin, ja sa vite nuk do të mund të luajë në garat evropiane (Foto)

UEFA ia ka ndaluar Milanit që të marrë pjesë në garat evropiane për dy vitet e ardhshme.

Klubi i Milanit ka marrë një lajm katastorfal pak minuta më parë nga UEFA.

Milani i ka thyer rregullat e ‘Fair Play Financiar’ dhe tani ka marrë dënimin nga UEFA, ku i ndalohet që të marr pjesë në garat evropiane për dy vitet e ardhshme.

Klubi italian mund të apeloj për këtë vendim, por vështirë se UEFA do ta zbut këtë dënim. /Periskopi/

SHPËRNDAJE