Zyrtare: Vetëvendosje dhe AKR bëhen bashkë në Prishtinë

Lëvizja Vetëvendosje dhe Aleanca Kosova e Re kanë arritur marrëveshje bashkëpunimi për balotazh në Prishtinë.

Kjo është bërë e ditur në një konferencë për media.

Kryetari aktual i Prishtinës, Shpend Ahemti ka thënë se më këtë marrëveshje do të vazhdojnë bashkëpunimin dhe më këtë do të krijojnë shumicën në asamble.

Ai ka thënë se janë dakorduar për program të përbashkët./Lajmi.net/

  • ETIKETIMET
  • 1
SHPËRNDAJE