A do të jetë Lumir Abdixhiku kandidat për kryetar të Prishtinës? Përgjigjet Mustafa

Kreu i LDK’së, Isa Mustafa, ka shuajtur pretendimet se ky i pari do të jetë kandidat i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), për të kryetar të Komunës së Prishtinës.

Një gjë të tillë e ka mohuar kreu i LDK-së, Isa Mustafa. Ai në Pressing ka thënë se nuk është temë e kryesisë në partinë e tij kjo çështje.

“Atë e cakton kryesia e LDK me degët në Prishtinë, nuk jeminë atë fazë e nuk do të jemi as në fillim të vitit të ardhshëm”, ka thënë Mustafa.

Tutje, ai ka kërkuar nga PDK’ja dhe VV’ja që të ulen në tryezë e të kenë një koncensus për pozitën e presidentit.

Mustafa, tutje ka sqaruar se LDK nuk ka pretendime për dy pozita të rëndësishme shtetërore.