Aksident trafiku në Skenderaj, shtatë persona të lënduar

Shtatë persona kanë mbetur të lënduar nga një aksident trafiku në rrugën në rrugën rajonale Skenderaj-Klinë, në segment rrugor të fshatit llaushë.

Ngjarja ndodhi përgjatë orës 18:00, ku në aksident ishin të përfshira një veturë dhe një kamionetë.

Një gjë të tillë për Express e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti.

“Një aksident trafiku me të lënduar ka ndodhur rreth orës 18:00, në rrugën rajonale Skenderaj-Klinë, segmenti rrugorë fshati Llaushë. Në aksident ishin të përfshira një veturë dhe një kamionetë, si pasojë e aksidentit, shtatë persona kanë kërkuar tretman mjekësor”, konfirmoi Zahiti.