Albulena Haxhiu sapo i dha përgjigjen befasuese LDK-së

Albulena Haxhiu i përgjigjet Gazmend Muhaxherit për ultimatumin. Deputetja e VV’së, Albulena Haxhiu, ka komentuar deklaratat e anëtarit të Kryesisë së LDK’së, Gazmend Muhaxheri.

Muhaxheri ka thënë se VV ka afat deri të dielën që të pranojë ofertën e LDK’së, përndryshe nuk do të ketë koalicion përfundimisht mes këtyre dy subjekteve.

“Deklaratat e tilla nuk ndihmojnë për arritjen e marrëveshjes”, ka thënë Haxhiu në emisionin DPT te Fidani në T7.

Tutje Haxhiu ka thënë se VV ka lëshuar pe shumë gjatë negociatave me LDK’në, dhe arritjen e një programi të përbashkët.

Po ashtu Haxhiu ka thënë se negociatat mes dy subjekteve kanë vënë standart të ri në politikën vendore.