Angelo Gabriel bëhet golashënuesi më i ri në historinë e Copa Libertadores

Sulmuesi i Santosit, Angelo Gabriel Borges u bë golashënuesi më i ri në historinë e Copa Libertadores këtë javë ndërsa shënoi golin e fundit të skuadrës së tij në fitoren 3-1 kundër San Lorenzo.

Në moshën 16 vjeç, tre muaj dhe 16 ditë, Angelo theu rekordin e Juan Carlos Cardenas që kishte qëndruar për 59 vjet me golin e tij.

Ylli brazilian, i cili erdhi si zëvendësues në fund të pjesës së dytë, u bë lojtari i dytë më i ri i Santosit vitin e kaluar kur bëri debutimin e tij në ekipin e parë në moshën 15 vjeç dhe 10 muaj.