BE-ja ka ofruar pako për heqjen e taksës

Të martën zhvillohet një takim i rëndësisë së vecantë në zyrën e kryetarit të Kuvendit.

Këtu, Kadri Veselin pret amerikanin Filip Kosnet dhe kryeministrin Ramush Haradinaj.

Kryetemë e bisedave të tyre pritet te jetë kërkesa e SHBA-së për heqjen e taksave ndaj mallrave të Serbisë e Bosnjës.

Klan Kosova ka mësuar se BE-ja ka ofruar një pako për heqjen e taksës.