Cakaj takon Borellin: Liberalizimi i vizave për Kosovën duhet të ndodhë

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Gent Cakaj nëpërmjet një postimi në Facebook ka bërë të ditur se është takuar me Përfaqësuesin e Lartë për Politikë të Jashtme të BE-së, Joseph Borell.

Cakaj gjithashtu ka bërë të ditur se në takim është diskutuar për rëndësinë e vazhdimit të procesit të zgjërimit të BE-së dhe hapjen e negociatave.

Gjithashtu, në këtë takim është diskutuar edhe për prioritetet e Kryesisë Shqiptare të OSBE-së dhe veprimet e përbashkëta për stabilitet e siguri.

Cakaj, ka theksuar në këtë takim është diskutuar edhe për liberalizimin e vizave për Republikën e Kosovës.

Ky është postimi i plotë i tij;

Në Bratislavë zhvilluam edhe një takim me përfaqësuesin e lartë për politikën e jashtme të BE-së, Josep Borrell