‘Dardanët’ zbulojnë çmimin e një bilete për ndeshjen ndaj Maqedonisë, këtu mund t’i rezervoni

Kur kanë mbetur edhe më shumë se një muaj deri të ndeshja, ‘Dardanët’ tashmë kanë filluar më përgatitjet për 26 marsin.

Më 26 mars, Përfaqësuesja e Kosovës në futboll e zhvillon ndeshjen gjysmëfinale të ‘play-offit’ në Ligën e Kombeve ndaj Maqedonisë Veriore.

Tashmë dihet se fituesi i kësaj ndeshje luan në finale me fituesin nga ndeshja Gjeorgji-Bjellorusi, me fituesin e finales që kualifikohet në ‘Euro 2020’.

‘Dardanët’ kanë njoftuar tifozët të fillojnë procedurat e njohura për biletat individuale për këtë ndeshje të madhe.

Tifogrupi i Kosovës kanë njoftuar se do të këtë udhëtim te organizuar më 26 mars dhe se biletat mund të rezervohen deri më 28 shkurt tek personat përgjegjës në disa qytete.

Çmimi i një bilete kushton 30 euro, përfshirë rekuizitat (duks, kapelë, shallë me simbole të Dardanëve) dhe udhëtimi. /gazetametro.net