Deklaratë e papritur nga Princ Harry për familjen mbretërore

Princ Harry ka zbuluar së fundmi se nuk ka dashur të ishte pjesë e familjes mbretërore.

Në podcastin “Armchair Expert”, Harry ka treguar se kishte frikë se mbase përvoja e mamasë së tij , Princeshë Diana do të përsëritej prandaj kishte menduar largimin që në të 20-at e tij. Gjithashtu ai pranoi se ndihej i bllokuar dhe falë Meghan arriti të merrte atë vendim.

“Në fillim të të 20-ave, thoja nuk e dua këtë punë. Nuk dua të jem këtu, nuk dua ta bëj këtë, shiko çfarë i bëri mamasë time.”, u shpreh Princi.