Do qeshni me lot, ja çka i ndodhi kryeministrit kroat në aeroport para ndeshjes me Anglinë

Një skenë e pazakonshme u zhvillua në aeroportin e Zagrebit, në kohën kur një shtetase e Kanadës po dëshironte të fotografohej me kryetarin e Parlamentit të Kroacisë.

Ajo edhe pse nuk e dinte se kush ishte kryeparlamentari kroat, Goran Jandrokoviq, dëshiroi të bënte fotografi me të pasi kishte të veshur fanellën e Kroacisë.

Pornë vendin e ngjarjes nuk qëlloi askush veç kryeministrit të Kroacisë, Andrej Plenkoviq, e të cilin prap nuk e njihte kanadezja, transmeton lajmi.net.Kështu kryeministri mori telefonin dhe i fotografoi.

……………………………………………………………………………………………………………..
Shqiptari po festone fitoren e Kroacisë, por ja si e përdhos flamurin kombëtar ky tifoz kroat

……………………………………………………………………………………………………………..

Krejt në fund kryeparlamentari i Kroacisë i tregoi se çfarë pozita kanë në shtetin kroat, dhe kjo shkaktoi të qeshura të mëdha.

Për më shumë shikoni pamjet: