E fundit: Identifikohet tifozi që e goditi me shishe Payetin, goditet me shuplakë pas gjestit të tij

Është ndërprerë ndeshja mes Lyon dhe Marseille.

Ndeshja u ndërpre pasi Payet u godit nga tifozët pasi ishte duke harkuar nga këndi.

Ndeshja ende vazhdon të jetë e ndalur dhe nuk dihet nëse do rifillojë, kurse gjendja e Payet është e mirë.

Pas kësaj ngjarje, tifozi i cili e goditi Payetin me shishe u identifikua dhe më pas kryetari i tifozëve të Lyonit e goditi atë me shuplakë si ndëshkim i asaj që ka bërë.