E pabesueshme, mbrojtësi rus i ndihmoi Suarezit të shënojë?

Luis Suarez ka shënuar nga gjuajtja e lirë në minutën e 10’të të takimit, në ndeshjen kundër Rusisë e cila aktualisht është duke u luajtur në Samara Arena.

Suarez arriti të shënonte në mënyrë të pabesueshme nga gjuajtja e lirë, për ta çuar në epërsi skuadrën e tij.

Por, diçka e pabesueshme ndodhi gjatë gjuajtjes së lirë, shkruan Gazeta Express.

Mbrojtësi i Rusisë shihet duke i shtyrë lojtarët e Uruguajit, për t’i hapur rrugë Suarezit që të shënojë.

Shikojeni videon më poshtë dhe gjykojeni vetë:

https://twitter.com/twitter/statuses/1011252897265225731