Edhe një “Dardan” i shtohet Kosovës

Enis Vila, ka konfirmuar se do të luajë për Kombëtaren e Kosovës për gurpmopshat U19.

Futbollisti, që luan për ekipin gjerman MSV Duisburg, pritet të grumbullohet për ndeshjet kualifikuese që zhvillohen ne tetor, ku Kosova është në grup me Norvegjinë, Gjeorgjinë, dhe Uellsin.

19 vjeçari është luan në pozitën e mbrojtësit qendëror.

Vendimin e futbollistit që të luajë për Kosovën, e konfirmoi edhe i pari i Federatës së futbollit të Kosovës, Agim Ademi.