Edon Zhegrova dribluesi i dytë me i mirë në botë, le pas yje të shumtë

Futbollisti i Përfaqësueses së Kosovës, Edon Zhegrova, është përzgjedhur si dribluesi i dytë me i mirë në botë.

“Football Wonderkids” ka publikuar një listë me dribluesit me të mirë ne Evrope, deri në moshën 25 vjeç.

Futbollisti i klubit të Basel, Edon Zhegrova, është renditur i dyti me 72 driblime të kompletuara.

I pari renditet ghanezi që luan për Nordsjaelland, Kamaldeen Sulemana, me 76 driblime të kompletuara.

Në ketë listë ben pjesë edhe ylli francez i PSG’së, Kylian Mbappe, ylli angles i Borussia Dortmund, Jadon Sancho dhe ylli i Machester United, Marcus Rashford.

Më poshtë gjeni listën e plotë: