Emiratet e Bashkuara Arabe e pret zyrtarin e Kosovës me “papuqe”, madje sheiku në takim zyrtar del zbathur

Ambasadori i Kosovës në Emiratet e Bashkuara Arabe, Avni Arifi ka takuar në Abu Dabi Ministrin e Emirateve të Bashkuara Arabe për Tolerancë Sheikha Lubna Al Qasimi.

Gjatë këtij takimi Ministri për Tolerancë i Emirateve të Bashkuara shihet mjaft tolerant në takim ku është pothuaje këmbëzbathur me sandale.

Arifi ka dorëzuar Kredencialet tek Kryeministri dhe Zv. Presidenti i Emirateve të Bashkuara Arabe dhe Sundimtari i Emirit të Dubait SH. T .Z Sheikh Mohammed bin Rashid Al Maktoum.