Eriksen shpallet futbollisti i ndeshjes Danimarkë – Finlandë

Ndeshja mes Danimarkës dhe Finlandës, u mbyll me rezultat 0-1.

Vëmendjen kryesore në këtë ndeshje e mori Christian Eriksen, që u shtri pa ndjenja në fushë në min e 43’, raporton lajmi.net.

Gjendja e tij tashmë është stabile dhe jashtë rrezikut për jëtë.

Pas ndeshjes, UEFA ka vendos ta zgjedh pikërisht Eriksenin si futbollist të ndeshjes.

Presidenti i UEFA-së, pas ndeshjes tha : “Futbolli është një lojë e bukur dhe Christian e luan atë bukur. MVP i ndeshjes së sontme është Christian Eriksen. Të urojmë shërim të shpejtë Christian”.