Falja e Bajramit në Marec, festë me të shtëna armësh (VIDEO)

Besimtarët myslimanë në fshatin Marec, pas faljes së Fitër Bajramit kanë festuar me të shtëna armësh.

Mësohet se tradicionalisht në këtë mënyrë është festuar gjithmonë Bajrami.

Arbresh.info ka përcjellur nga afër faljen e namazit të Fitër Bajramit në xhaminë e fshatit, dhe në videon e mëposhtme mund të shihni edhe gjuajtjet me armë nga banorët./arbresh.info/