Fazileti u martua me aktorin e njohur, çifti ju lë gojëhapur me pamjen e fundit

Nazan Kesal po vazhdon të jetë një aktore shumë e suksesshme nga kinematografia turke.

Është roli i ‘Faziletit’ në serialin ‘Zonja Fazilet dhe të bijat’ ai që e bëri të njohur si në publikun turk ashtu edhe të huaj.

Fazileti është shumë e përfolur edhe për jetën private.

Ajo është e martuar me aktorin e njohur, Ercan Kesal, dhe në imazhin e fundit bashkë ata shfaqen si dy adoleshentë./ORAinfo/