Formacionet zyrtare: FC Ballkani – FC KEK-u

Sot me fillim nga orta 13:00 do të zhvillohet takimi ndërmjet Ballkanit dhe Kekut, duel ky i vlefshëm për xhiron e 19-të në Superligën e Kosovës.

Pak para startit janë publikuar edhe formacionet zyrtare të të dyja skuadrave:

Ballkani: Ruxhi, Krasniqi, Potoku, Jashari, Gashi, Muçaj, Ajzeraj, Kuç, Baftiu, Topalli, Camcjan. Kryetrajner: Sami Sermaxhaj

KEK-u: Hodaj, Kutllovci, Vitija, Jashanica, Prishtina, Lleshi, Berisha, Nimani, Dushi, Eminhaziri, Hajdini. Kryetrajner: Alban Dragusha

Gjyqtarë: Visar Kastrati, Besnik Morina, Lumturie Muhadri, Gramos Shala.

/GazetaBlic/