Franca – Argjentina, lojtari dhe dështimi i ndeshjes

Franca e mposhti Argjentinën në një ndeshje dramatike me rezultat 4 me 3.

Francezët kaluan në çerekfinale të Kampionatit Botëror, duke i eliminuar argjentinasit.

Lojtari i ndeshjes padyshim që ishte Kylian Mbappe, duke marr notën 9.8.

Ndërsa, dështimi i ndeshjes ishte portieri i Argjentinës, Armani, që mori notën 4.2./ORAinfo/