Gardiani i portes shqiptare del pozitiv me Covid 19

Skuadra italiane SPAL, ka njoftuar se ka bërë testin për koronavirusin dhe midis disa të të infektuarve ka dalë edhe portieri shqiptar, Etrit Berisha.

Megjithatë, klubi ka vendosur të bëjë një rikontrollimi me tamponë për të gjithë grupin.

Berisha nuk ka luajtur në sfidën e fundit kundër Empolit, por është parë në tribunë, i fokusuar nga mediat.

Dhe fakti që ai është shfaqur në tribunë të martën në mbrëmje, e përjashton mundësinë që portieri i Kombëtares të ketë rezultuar pozitiv duke bërë që ai të pritet të jetë titullar në ndeshjet e radhës së SPALIT.