Gazetari Berat Buzhala tregon arsyen pse takimi në mes Kurtit dhe Grenellit zgjati pak

Gazetari Berat Buzhala nëpërmjet një statusi në facebook ka thënë se takimi me Kurtit dhe Grenell ka zgjatur pak dhe sipas tij është e logjikshme.

“Albini ka fole anglisht me Grenellin, qe do te thote nevoja per me bisedu eshte pergjysmu” ka thënë Buzhala.

Ja postimi i plotë i tij:

Ka mundesi qe takimi i Grenellit me Albinin ka zgate pak ma shkurt, sic po raportohet, ama kjo eshte shume logjike. Albini ka fole anglisht me Grenellin, qe do te thote nevoja per me bisedu eshte pergjysmu.

Kur po bisedohet me perkthyes po shkon pak si shkept muhabeti.

“Ky po thote…”, perkthyesja…
“Thuj ti…”, keta tonet.
“Jo jo, ky mendoj keshtu…”, perkthyesja.

“Qysh qysh, a nuk tha ky qe na i kemi thane ketyne…”, keta tonet.
“Prit pak se e kemi pshtjell komplet”, keta tonet.

Prandaj, kur e din anglishten gjanat thjeshtesohen dhe takimi zgjat me pak :P.
Alles klar?