Inter, të interesuar për Babacar si zëvendësim i Lukaku

Sipas Tuttosport dhe Calciomercato.com, Inter janë të interesuar për Khouma Babacar si një zëvendësim për Romelu Lukaku në rast të lëndimit

Sulmuesi 26 vjeçar senegalez i është bashkuar Sassuolos vitin e kaluar dhe ka shënuar nëntë gola në 42 ndeshje të ligës për Neroverdi.

Ai është rritur nga akademia e Fiorentinas dhe kishte luajtur diku 10 vite në Florence.

Pavarësisht se afati i transferëve po ofron, Interi ende dëshiron që ta forcojë skuadrën sa më shumë që mundet në mënyrë që ta rivalizojë Juventusin për Scudetto.