Kjo bukuroshe qenka vajza e deputetes Fatmire Kollçaku

Kjo është vajza bukuroshe e deputetes Fatmire Kollçaku.

Fatmire Kollçaku me profesion është mjeke, por e kyçur prej vitesh në fushën e politikes, ku edhe është mjaftë aktive.

Mjekja nga Peja është deputete e Kuvendit të Kosovës nga radhët e “Vetvendosjes”, së ciles duket sikur ia njeh më së miri parimet dhe esencen.

Deputetja është mjaft e zëshme dhe shpesh mendimet e saj i shpreh edhe në faqen e saj në Facebook, shkruan “Kosovarja”.

Deputetja nga Peja ka prezantuar për ndjekësit edhe dy fëmijët e saj, të bijen dhe të birin.