Kupa e Botës nuk vjen në Zagreb edhe nëse Kroacia shpallet kampione (Foto)

Kroacia të dielën luan finalen e Kupës së Botës kundër Francës me fillim nga ora 17:00

Kroatët do t’i presin si heronjë lojtarët e kombëtares ditën e hënë në Zagreb pavarësisht se çfarë do të ndodhë në finale, transmeton Periskopi.

Nëse Kroacia shpallet kampione trofeu i çmueshëm që është i rëndë 6.14 kilogramë dhe përbëhet nga 18 karat ari nuk do të vjen në Zagreb.
……………………………………………………………………………………………………………..
Ana Kabashi e dridh si asnjëherë më parë në parking

……………………………………………………………………………………………………………..

Kroatët do ta marrin një kopje të Kupës së Botës pasi orgjinali do të mbahet i sigurt në muzeun e FIFA-s.

Kujtojmë që nëse kroatët shpallen kampion bote, Luka Modric do ta ketë në duar trofeun origjinal, por ai menjëherë pas finales së Moskës do të rikthehet në muzeun e FIFA-s. /Periskopi/
Image result for fifa world cup trophy museum