Kur Baton Haxhiu ja huqte me të madhe: Albin Kurti do të mbetet opozitar i përjetshëm

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit nxorri fitues Lëvizjen Vetëvendosje e cila arriti të mbledh mbi 25% të votave popullore, shkruan gazeta online veriu.info.

Analistë dhe gazetarë të shumtë në vazhdimësi kanë dhënë kritika të shumta për figurën e Albin Kurtit.

Shumë nga ta kanë dhënë parashikimi dështuese për të ardhmen politike të kryetarit të Vetëvedosjes Albin Kurti.

Njëri nga ta është gazetari kosovar, Baton Haxhiu, i cili në një intervistë të para 4 muajsh pretendon se Albin Kurti për shkak të veprimeve të tij do të mbetet përherë në opozitë, duke parashikuar se nuk do të arrij të vije asnjëherë në pushtet.

“Ai do të mbes opoziar i zakonshëm, i jashtëzakonshëm dhe i përjetshëm” – thotë Haxhiu në këtë debat televiziv.

Më poshtë ju sjellim deklaratën e plotë të Haxhiut:

https://www.facebook.com/tvdukagjiniofficial/videos/371295190393700/