Kurti dhe Osmani në Shtëpinë e Jasharajve, priten nga baci Rifat

Kryetarja e Kuvendit të Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani dhe kryeministri, Albin Kurti kanë bërë homazhe pranë Shtëpisë së Familjes Jashari, në Prekaz.

Ata u pritën nga kryefamiljari, baci Rifat (Jashari).

Ndryshe, sot përfundon manifestimin gjithëpopullor në kujtim dhe nderim të Epopesë së lavdishme të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe heroizmit të Komandantit Legjendar Adem Jashari, familjes Jashari dhe të gjithë të rënëve për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës.

Në ditën e tretë të Epopesë, dhe e fundit, duke filluar nga ora 17:45, fillon ndezja e flakadanëve në Kompleksin Memorial “Adem Jashari”, në Prekaz.

Pas ndezjes së flakadanëve, vazhdon manifestimi “Nata e Zjarreve” në Skenderaj, më të cilin aktivitet përmbyllet manifestimi treditor.