Kush kë e ofendoi? Përplasje mes Mimoza Kusarit dhe Abelard Tahirit në mbledhjen e Kryesisë

Shefja e deputetëve të Vetëvendosjes, Mimoza Kusari-Lila, ka folur pasi homologu i saj në PDK, Abelard Tahiri tha se lëshuan mbledhjen e Kryesisë së Kuvendi shkaku i ofendimeve që ‘Kusari ua bëri atyre në mbledhje’.

“Gjatë diskutimit të sotëm në raport me zhvillimet e seancës së kaluar, kam kërkuar nga përfaqësuesit e PDK-së që kur u përmendën zhvillimet e asaj dite, të kenë kujdes dhe të mos përsëriten ku jemi ofenduar, komentet dhe agresiviteti në dalje i PDK-së karshi ministres së jashtme, ka qenë jasht cdo praktike paralemtnare.

Ky koment i imi në mbledhjen e kryesisë, ka bërë që dy përfaqësuesit e PDK-së të ngriten dhe të dalin nga mbledhja”, ka thënë Kusari-Lila.