Ky është 37 vjeçari i kërkuar në Holandë, pasi shkaktoi sot incidentin që cilësohet si sulm terrorist

Është zbuluar personi cili dyshohet se shkaktoi incidentin e sotëm me armë zjarri në një tramvaj në Holandë, ku humbi jetën një person dhe u lënduan disa të tjerë.

Autoritetet holandeze kanë bërë apel tek të gjithë ata që mund ta kenë parë në zonën Utrech, personin në fotografi, 37 vjeçarin, Gokman Tanis të njoftojnë autoritetet.

Raportohet se Gokman Tanis është i lindur në Turqi dhe pas incidentit i cili po hetohet si sulm terrorist, ai gjendet në arrati.