Ky është bilanci i fundit i të lënduarve nga tërmeti në Shqipëri

Raportohet se deri më tani janë identifikuar 4 raste me vdekje nga tërmeti i madh i mëngjesit të sotëm.

Abcneës raporton se të paktën 115 persona kanë kërkuar ndihmë mjekësore në spitalin e Tiranë.

E deri më tani ka shkuar në 5 numri personave dyshohet që kanë humbur jetë.

4 gra në Thumanë dhe një person në Durrës janë lajmet që vijnë së fundmi.

Vazhdon puna për nxjerrjen nga rrënojat e pallatit të shembur në Thumanë. Në terren ndodhen forca nga ekipi i ndërhyrjes së shpejtë dhe disa qytetarë.

Vetëm në orën e fundit kanë rënë mbi 6 tërmete. Ndërsa sot në total janë 17 lëkundje. Magnituda raportohet 5.4 i shkallës rihter.