Ky futbollist largohet në verë

Mbrojtja e Bayern Munchen do të jetë ndryshe sezonin e ardhshëm. David Alaba nuk është i vetmi që do të largohet si lojtar i lirë.

Hasan Salihamidziq ka konfirmuar se edhe Jerome Boateng nuk do të nënshkruajë një kontratë të re dhe në këtë mënyrë do të duhet të shohë për ekip tjetër. Bayern Munich ka siguruar shërbimet e Dayot Upamecano, i cili në verë kalon te kampionët nga RB Leipzig.

Niclas Sule dhe Lucas Hernandez janë dy qendërmbrojtësit e tjerë me emër që Bayern ka ende në ekip.