Lajm i trishtë: Ndërron jetë profesori i njohur nga Mitrovica

Sot ka vdekur njëri nga profesorët më të njohur dhe të dashur në Mitrovicë, Ismet Pestova, raporton Gazeta Online Veriu.info.

Pestova ka qenë ndër figurat më të njohura të arsimit mitrovicas, duke shkolluar shumë gjenerata.

Lajmin për vdekjen e tij e ka dhënë vajza e të ndjerit, Nita Pestova Vërbiqi./Veriu.info

Njoftimi i plotë:

TëAllahut jemi dhe te Ai do të kthehemi!

Të nderuar familjar dhe miç, ju njoftojmë se sot më datën 08.04.2021 ndëroi jetë më i dashuri ynë, Baba, bashkëshorti,gjyshi
ISMET PESTOVA!
All-llahu e past mëshiruar me Xhenetin Firdeus