Lajmi i fundit: Dështon marrëveshja LDK-VV

Ka mbaruar takimi mes krerëve të LDK-së dhe LVV-së në ambientet e Kuvendit të Kosvës.

Për media foli, Glauk Konjufca nga LVV i cili tha se edhe pas këtij takimi nuk është arritur ende marrëveshje por u shprehë optimist për të.

“Ka gatishmëri nga dyja palët që marrëveshja të arrihet. Jemi bindur që deri me datën 26 do ta bëjmë marrëveshjen.

Ne kemi folur për shumë pika sot por nuk mund të përgjigjem më shumë. Takimi i nesërm do të sqaroj shumë gjëra.”, tha ai.