LAJMI I FUNDIT: Kryesia e Kuvendit merr vendim për 5 deputetët e VV-së që hodhën gaz në Kuvend

Kryesia e Kuvendit ka vendosur që ndaj deputetëve që kanë gjuajtur gaz t’iu shqiptohet masa e përjashtimit.

Xhelal Sfeqla, Fitore Pacolli, Drita Millaku, Salih Zyba, Liburn Aliu, janë deputetët që përjashtohen nga salla ku do të mbahet seanca.

Të njëjtit gjuajtën dy herë radhazi gaz lotsjellës në momentin kur pritej të dilte në votim marrëveshja. (Shtyp mbi pamjen e mëposhtme dhe shikoje ⤵)