Vdes anëtari i Nisma Socialdemokrate

Nisma Socialdemokrate ka humbur një anëtar të partisë së saj.

Në orët e hershme të mëngjesit sot ka ndërruar jetë Nehat Rudhani i cili ishte anëtar I Nismës Socialdemokrate, shkruan ORAinfo.

Lajmin për vdekjen e Rudhanit e ka bërë public ministri i Tregtisë, Bajram Hasani. (Kliko mbi linkun e mëposhtëm dhe shiko pamjen e plotë ⤵)

Më poshtë mund të lexoni njoftimin e plotë të Bajram Hasanit

Me hidhërim të thellë mësuam për ndarjen nga jeta të profesorit dhe bashkpartiakut tonë,Nehat Rudhanit.
Ikja jote e hershme Nehat na mërziti të gjithëve. Do të tē mbajmë mend si njeri të urtë, punëtorë e të pëkushtuar.
Sot familja Rudhani humbi më të dashurin, ne bashkëpunëtorët një mik të çmuar, humbën universiteti e studentët.
Me punën dhe ndershmërinë e tij Nehati ka lënë gjurmë në shoqërinë tonē.

Qoftë i paharruar kujtimi dhe vepra e tij!