Liburn Aliu jep një lajm të gëzueshëm për gjithë përkrahësit e VV-së

Liburn Aliu, pasi ka dalë nga mbledhja e Grupit Parlamentar dhe Kryesisë së Vetëvendosjes, ka thënë se tashmë është më optimist lidhur me zhvillimet brenda partisë.

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje ka treguar se në mbledhje nuk është disktuar fare rreth kandidaturës së Kurtit për kryetar.

“Jam ma optimist. Do ta ruajm secilin anatar të organizatës. Secili antar është i vlefshëm për organizatën. Nuk është qelë cësthja e kandidaturës së kryetarit fare. Ma pesimist kam qenë, tash jam ma optimist” është shprehur Aliu.(Kliko mbi reklamë dhe shiko pamjen e plotë ⤵⤵⤵).

Ndërsa Visar Ymeri dhe Shpend Ahmeti kanë thënë se problemi brenda Lëvizjes Vetëvendosje është më i madh, dhe se sonte nuk janë dakorduar për asgjë./Periskopi/