Liga e Kampionëve: UEFA do të ndajë edhe çmimet e më të mirëve të vitit

Përveç shortit të Ligës së Kampionëve, sot ‘UEFA’ do të ndajë edhe çmimet e më të mirëve të vitit.

Pra Monaco do të jetë nikoçiri i hedhjes së shortit për edicionine ri të Ligës së Kampionëve.

26’të skuadra pjesëmarrëse, kundërshtarin e tyre do ta mësojnë nga ora 18:00.

Kështu çmimi kryesor është ‘Lojtari i Vitit’, ku në listë janë Lionel Messi, Virgil Van Dijk dhe Cristiano Ronaldo.

Kujtojmë se ‘UEFA’ gjithashtu do të zgjedh portierin më të mirë të vitit, mbrojtësin, mesfushorin dhe sulmuesin e viti 2018/19.