Luani i Kosovës, Vedat Muriqi shënon në derbin e madh turk: Fenerbahce drejt fitores

Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi, ka arritur që të shënoi gol në derbin ndaj Basaksehirit.

Fenerbahce dhe Basaksehir janë duke zhvilluar derbin e javës së 19’të në Superligën e Turqisë, me vendasit që po udhëheqin 2-0.

Pas golit nga Max Kruse, tani është radha e top sulmuesit, Vedat Muriqit, i cili ka shënuar për 2-0 në minutën e 86’të.

Asistues ishte Garry Rodrigues.

VIDEO