Me plis e flamuj amerikanë, kosovari pret Clintonin në sheshin e Prishtinës

Numër i madh I qytetarëve kanë dal në sheshin “Skënderbeu” për ta pritur presidentin amerikan, Bill Clinton, me rastin e shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë.

Në foton e bërë nga “Indeksonline” shihet një i moshuar me plis në kokë dhe flamuj amerikanë.