Michel rrëfen: Nuk kam mundur të flejë pas incidentit me karrige në Turqi

Presidenti i Këshillit Evropian Charles Michel po vuan nga netët e këqija për shkak të sikletit të tij rreth një incidenti të rregullimit të ulëseve në një takim në Ankara këtë javë, i tha ai gazetës gjermane Handelsblatt.

Ursula Von der Leyen, presidentja e parë femër e Komisionit Evropian, shprehu habinë dhe ngriti dorën në mosbesim kur pa që Michel kishte marrë karrigen e vetme në dispozicion pranë Presidentit turk Tayyip Erdogan në bisedime, transmeton arbresh.info

Në pamjet e kapura nga kamera, ajo përfundoi duke u ulur në një divan, më larg.

“Nuk e fsheh faktin që nuk kam fjetur mirë gjatë natës që nga ajo kohë, sepse skenat vazhdojnë të përsëriten në kokën time”, i tha Michel Handelsblatt, duke shtuar nëse ishte e mundur që ai të kthente kohën dhe ta rregullonte.