Milaim Zeka: Nuk mjaftojnë shkarkimet, duhet me i burgosë

Ish-deputeti dhe gazetari Milaim Zeka në profilin e tij në Facebook ka reaguar në lidhje me shkarkimet e bordeve që po bëhen nga Qeveria Kurti.

Ai thotë se nuk mjafton shkarkimi i bordeve por duhet edhe burgosja e tyre.

“Shkarkimi i bordeve qe po e bene qeveria, duhet perkrahur maksimalisht. Mirepo kjo eshte vetem gjysma e punes. Qeveria duhet t’ i inkurajoje organet e hetuesise qe te nisin hetimin per te gjitha bordet e ndermarrejeve publike prej paslufte e deri me sot, ku shumica, bashke me drejtuesit e larte te ketyre kompanive do te perfundonin ne burg” shkruan Zeka në Facebook raporton Gazeta Blic.

Postimi i plotë: