Motra bukuroshe që Arti e donte shumë, ja si e thërriste ai

Art Kurti ishte ndër aktorët më të dashur për publikun, e sidomos pas rolit të tij si Ylberi në serialin “O sa mirë”.

Ai njihet për rrethin si një person i dashur, pozitiv, i kujdesshëm dhe me një sens të veçantë humori.

Arti ka një motër të cilën e donte shumë dhe shpesh publikonte foto me të.(Shtyp mbi pamjen e mëposhtme dhe shikoje të plotë ⤵)

“Sister” ishte zakonisht përshkrimi që ai bënte, duke dashur kështu të nënkuptoi se është motra e tij./ORAvip/