Ndërroi jetë, ish-ushtar i UÇK-së

Sot ka ndërruar jetë Hajredin Balaj, ish-ushtar i UÇK-së.

Balaj ishte anëtarë i partisë Nisma, por ai ishte i dënuar nga Gjykata e Hagës, shkruan lajmi.net.

Gjatë asaj kohe Tribunali i Hagës kishte shpallur të pafajshëm Fatmir Limajn dhe Isak Musliun, (Shtyp mbi linkun e mëposhtëm dhe shiko pamjen ⤵⤵⤵)

ndërsa dënoi me 13 vjet burgim Haradin Balajn.