Ndërron jetë babai i ish deputetit të Kuvendit të Kosovës

Ka vdekur në moshën 94-vjeçare babai i ish-deputetit të AAK-së, Ahmet Isufi.


Lajmin e ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook vet Iusfi.

Ai ka bërë të ditur se Ceremonia e varrimit bëhet nesër, më 14 tetor 2019, ora 15:00 në varrezat e qytetit në Gjilan, shkruan Reporteri.net.

Postimi i tij:

Të dashur miq,

Sot në moshën 94 vjeçare ndërroi jetë babai im, baca Limon siç e thërrisnin të gjithë ata që e njohën.

Pavarësisht moshës, ai ishte mirë me shëndet deri në momentet e fundit të jetës së tij.

Dhimbjen do ta mundim duke kujtuar jetën, sakrificën dhe qëndresën e tij prej një burri të urtë, fjalëpak e zemërbardhë.

Ceremonia e varrimit bëhet nesër, më 14 tetor 2019, ora 15:00 në varrezat e qytetit në Gjilan.