Pamje tronditëse nga momenti i bombardimit në Siri (VIDEO)

Kanë dalë videot e para dhe fotot nëpër mediat sociale që tregojnë bombardimet në kryeqytetin sirian nga SHBA, Britani dhe Franca

 

Vendi i parë që është bombarduar është një shtëpi në Damask që thuhet se është përdorur si fabrikë për prodhimin e armëve kimike. Shtëpia gjendet në lindje të kryeqytetit dhe nga aty është parë duke dal tym i madh.

Kjo video është publikuar në The Guardian:(Shtyp mbi pamjen e mëposhtme dhe shikoje ⤵)