Pas takimit me liderët e koalicionit, Hoti bën veprimin e papritur

Ka përfunduar takimi mes liderëve të koalicionit qeverisës.

Pas këtij takimi për media foli kryetari i NISMA-s Social Demokrate. I njëjti tha se takimi ishte i rregullt ani pse pas një kohe të gjatë, pasi që sipas tij kryeministri ka pasur problem me Covidin.

Por, për gazetarë asnjë fjalë nuk e tha edhe kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti.

Ndryshe, gjatë këtij takimi mendohet të ketë pasur përplasje, që lidhen edhe me paknaqësitë dhe deklaratat e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj dhe ndryshimet e fundit politike mes NISMA-s dhe AAK-së.