Politikanët kosovarë që i përcjell gruaja e Albin Kurtit në Instagram

Rita Augestad Knudsen është i vetmi person që e ndjek kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në rrjetin social Instagram.

Por, për dallim nga Kurti, gruaja e tij ndjek më shumë persona.

Përveç llogarisë së burrit të saj, ajo i percjell edhe 474 llogari të të tjera.

Në mesin e personave që ajo ka follow janë edhe disa politikanë e zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosje.

Rita i ka follow ish-zëvendëskryeministrin Haki Abazi, këshillitarin e Kurtit, Agon Hamzën dhe aktivistin e kësaj partie, Arianit Beqirin.

Ndryshe, Rita i ka shpeshtuar daljet në publik me Kurtin që nga koha e fushatës së zgjedhjeve të vitit 2019.

Ajo është parë me kreun e VV’së edhe në disa tubime që janë mbajtur gjatë kësaj jave./Express